W sobotę 09 czerwca 2018r.w naszej szkole TE VIZJA w Gdańsku odbył się Piknik Rodzinny.

Rodzice, którzy przybyli do nas wraz ze swoimi dziećmi, nie tylko uczestniczyli w wielu atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich, ale również okazali się ludźmi o wrażliwych sercach i hojnie wsparli przeprowadzaną przez nas akcję charytatywną.
Jej celem było wsparcie Hospicjum im. bł. Michała Sopoćki w Wilnie na Litwie, konkretnie powstającego hospicjum dla dzieci. Zebraliśmy 758,45zł. Poprzez przedstawicieli Caritas Archidiecezji Gdańskiej zostaną one w tym tygodniu przekazane do rąk własnych s. Michaeli Rak założycielce Hospicjum bł. ks. M. Sopoćki w Wilnie. Fotorelację z przekazania naszego wsparcia s. Michaeli oraz miejsca, gdzie powstaje hospicjum dla dzieci umieścimy na stronie naszej szkoły.

Pod poniższym linkiem znajduje się niesamowity artykuł opowiadający o tym niezwykłym miejscu:

Dodatkowo z uczniami naszej szkoły modlimy się w Jej intencji oraz powierzonego Jej dzieła podczas katechez.

Monika Walczak
katechetka i Opiekun Szkolnego Koła Caritas