Dnia 1 października, już po raz siódmy w naszej szkole, odbył się Dzień Języków Obcych. W tym roku udaliśmy się w podróż do Gruzji, Turcji, Meksyku, Maroka, Argentyny, Kanady i Tajlandii. Przygotowania do tego dnia zaczęły się już dużo wcześniej: szukanie ciekawostek o danym kraju, tworzenie dekoracji, obmyślanie stroju, układanie klasowego menu, przygotowywanie prezentacji, a także zbieranie rzeczy do "walizki z podróży". W piątek, 1 października, już od samego rana każda klasa, z ogromnym zaangażowaniem, przygotowywała swoją salę. Szkolne obchody Dnia Języków Obcych rozpoczęliśmy rozdaniem certyfikatów z języka angielskiego i języka francuskiego. Następnie każda klasa przedstawiała swój kraj, a także zaprezentowała swoją "walizkę z podróży", w której znalazło się 7 charakterystycznych przedmiotów dla danego państwa. Każda klasa w bardzo oryginalny sposób przedstawiła swój kraj. Mieliśmy również okazję obejrzeć gruziński taniec i argentyńskie tango, a także byliśmy świadkami walki zawodników Muay Thai czyli tajskiego boksu. Każda klasa dumnie reprezentowała wylosowany kraj, a przebrania naszych uczniów były przepiękne! Wszystkiemu czujnie przyglądało się jury. Po wszystkich prezentacjach jury przeszło się po salach, a następnie zaczęła się szkolna fiesta i degustacja egzotycznych potraw :) W tym dniu każdy mógł znaleźć coś dla siebie: kolorowe, słodkie drinki, egzotyczne owoce, kokosowe lody z dodatkami, orientalne potrawy na ciepło np. tajski pad thai czy marokański tadżin, prawdziwego, tureckiego kebaba, marokańskie przyprawy, świeżo wypiekane argentyńskie ciasteczka, kanadyjskie słodkości, gruzińskie napoje i wiele, wiele innych! To była prawdziwa, międzynarodowa uczta :) Na koniec czekał na nas quiz krajoznawczy, mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę na temat odwiedzonych tego dnia krajów. Oczywiście, uczniowie świetnie poradzili sobie, nawet z najtrudniejszymi pytaniami! :) To był niesamowity dzień w naszej szkole! Uczniowie wspaniale oddali klimat wylosowanych przez siebie krajów! I tak oto w naszym Szkolnym Konkursie z okazji Dnia Języków Obcych na metamorfozę klasy przyznano następujące miejsca:

w kategorii klas I-IV:
I miejsce: klasa III jako Turcja
II miejsce: klasa IV jako Meksyk
III miejsce: klasa I jako Gruzja

w kategorii klas V-VIII:
I miejsce: klasa VIII jako Tajlandia oraz klasa V jako Maroko
II miejsce: klasa VI jako Argentyna
III miejsce: klasa VII jako Kanada

W tym dniu jury szukało również najciekawszych przebrań i przyznało następujące miejsca:

w kategorii klas I-IV :
I miejsce: Franek z kl. I jako Gruzin
II miejsce: Marysia z kl. IV jako Frida Kahlo
III miejsce: Julia z kl. III jako Turczynka

w kategorii klas V-VIII:
I miejsce: Krystian z kl. VI jako Papież Franciszek
II miejsce: Jan z kl. V jako zaklinacz węży
III miejsce: Michał i Dominik z kl. VIII jako zawodnicy tajskiego boksu

Brawo dla zwycięzców! Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy! Jak zwykle ich kreatywność przerosła najśmielsze oczekiwania! Gorące podziękowania dla wszystkich uczniów, rodziców, wychowawców i nauczycieli za ogromne zaangażowanie w przygotowaniach do tego wspaniałego dnia! Kolejny raz udowodniliśmy, że jesteśmy niesamowitym zespołem :) Kolejna podróż już za rok!