23 lutego w naszej szkole, już po raz ósmy, odbył się Szkolny Walentynkowy Konkurs Śpiewu i Recytacji w języku obcym. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz językowe. Mieliśmy okazję obejrzeć i usłyszeć 14 występów z klas I-III oraz 9 występów z klas V-VIII. Uczniowie śpiewali i recytowali wiersze w języku angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim. Wszystkim występom czujnie przysłuchiwało się jury w składzie: Pan Adam Kowalski, Pani Karolina Tyssler, Pani Alicja Barzowska, Pani Dominika Domańska oraz uczennica klasy VII Emilia Sołtysiak. Tego dnia mieliśmy również okazję posłuchać występu specjalnego w wykonaniu Emilii. Szanowne jury przyznało następujące miejsca:

- w kategorii klas I-III:
I miejsce: Amelia z kl. II – piosenka „Try everything” Shakira
II miejsce: Makary z kl. I – wiersz „В театре»
III miejsce: Magda i Ala z kl. I – wiersz „I love bubbles”
wyróżnienie: Ilya z kl. II – wiersz „What is pink?” Christina Rossetti

- w kategorii klas V-VIII:
I miejsce: Marta z kl. V – wiersz z elementami śpiewu „Je t'aime encore” Dorothée
II miejsce: Karolina z kl. VII– piosenka „Rêve” Adèle Castillon
III miejsce: Maciek z kl. VII – wiersz „Der Erste Blick” Michale Pohl
wyróżnienie: Julia z kl. V – wiersz „Je t'aime encore” Dorothée

Uczniowie również oddali swój głos na najlepszy według nich występ i tak nagrodę publiczności otrzymali Adam i Iwo z kl. V za piosenkę „Solo” Blanki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i zaprezentowali wspaniałe umiejętności wokalne, recytatorskie i językowe. Dziękujemy za mobilizację, zaangażowanie i niesamowite emocje!