Dwa języki obce

Zajęcia z języka angielskiego w naszym przedszkolu są prowadzone codziennie, a z języka francuskiego 3 razy w tygodniu dla każdej grupy wiekowej.

W związku z naturalnym procesem rozwoju dzieci, nauka języka obcego w wieku przedszkolnym bazuje głównie na zabawach, grach, historyjkach obrazkowych, wierszykach, piosenkach, teatrzykach, krótkich filmach i innych. Niezwykle ważną rolę w nauczaniu języków obcych małych dzieci odgrywają wielokrotne powtórki. Przez powtarzanie, dzieci nie tylko utrwalają sobie poznany materiał, ale i nabierają pewności siebie. Im więcej będzie bodźców obcojęzycznych w ich codziennym życiu, tym sprawniej dziecko przyswoi sobie dany język.

Tak jak w języku rodzimym trzeba pamiętać, że najważniejsze jest osłuchanie. Dziecko najpierw powinno oswoić się z melodią języka przez kontakt z piosenkami, wierszykami, historyjkami, itp., a następnym krokiem jest pokonanie bariery mówienia. W naszym przedszkolu dążymy do tego, aby dzieci wdrażały się w język obcy i aby przejście do kolejnego etapu nauczania było płynne i naturalne.

Egzaminy Cambridge Young Learners English Test

Cambridge

Przedszkole My First Academy współpracuje z Autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English Language Assessment, prowadzonym przez Studium Języków Obcych WSFiZ. Dzięki temu nasze metody nauki języków od początku przewidują przyszłą edukację dzieci zgodnie z programem Cambridge ESOL.